15درصد تخفیف روی دستمزد تا پایان اردیبهشت 1403

نمایندگی تعمیر لباسشویی در اندیشه

فهرست مطالب

نمایندگی تعمیر لباسشویی در اندیشه

 

یکی از خدمات تخصصی پارس کارا تعمیر انواع ماشین لباسشویی است.پارس کارا توانسته با همکاری با متخصصان خود این خدمت را به شهرستان اندیشه ارائه کند.برای تعمیر لباسشویی در اندیشه از طریق فرم زیر درخواست ثبت کنید.

برند ها

ال جی ، سامسونگ ، بکو ، بوش ، پاکشوما ، زیروات، کندی ، Aeg ، آریستون ، ایندزیت ، مرسی ، مدیا ، زاروتی ، اس ماری ، هیوندا ، هیوندای ، جنرال ، آدمیرال ، وایت هوس ، الکترولوکس ، کرال ، کروپ ، زانوسی ، وستینگ هاوس ، دوو ، اسنوا ، ویرپول ، بلومبرگ ، آرچیلیک ، هایر ، ابسال ، بوست ، زیمنس ، اکسپریال

 

پارس کارا انجام دهنده تمام امور تعمیر ، نصب و سرویس انواع ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی در سرآسیاب ، فردیس ، ملارد و اندیشه با کادر مجرب و تکنسین های با تجربه

خدمات پارس کارا

تعمیر ، نصب و سرویس انواع ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی در سرآسیاب ، فردیس ، ملارد و اندیشه با کادر مجرب و تکنسین های با تجربه

ویژگی های خدمات پارس کارا

1 – سرعت در ارائه خدمات

تعمیر لباسشویی در اندیشه

جهت تعمیر دستگاه خود با ما در ارتباط باشید

تئعمیر-ماشین-لبایشویی

جهت تعمیر دستگاه خود با ما در ارتباط باشید

تئعمیر-ماشین-لبایشویی

علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی چیست؟

لرزش و تکان خوردن لباسشویی شما را خسته کرده وصدای آن باعث اذیت شما میشود ؟ میدانید اگر زودتر فکری به حال آن نکنید اوضاع بدتر شده و به سایر اجزا هم آسیب می‌رساند؟

پس حتما این مقاله را  با دقت بخوانیدو به آن عمل کنید. ابتدا باید بدانید که چرا لباسشویی  بیش از حد می‌لرزد و سپس به دنبال راه حل رفع لرزش و درست کردن آن لباسشویی باشید.

به طور خلاصه علت لرزش ماشین لباسشویی به تراز نبود دستگاه، خرابی پایه‌ها، خرابی اجزای داخلی مانند: کمک‌ها ، فنرهای نگهدارنده، بلبرینگ، شفت، سه نظام و  لاستیک دور درب و….… می‌باشد.

 • علت لرزش ماشین لباسشویی هنگام خشک کن
  • باز نکردن پیچ ترنسفر بعد از جابجایی لباسشویی
  • لرزش لباسشویی به دلیل تراز نبودن
  • لباسشویی را بیشتر از ظرفیت پر نکنید!
  • متعادل کردن لباس‌های داخل لباسaویی
 • توصیه‌ای برای جلوگیری از لرزش لباسشویی
 • علت فنی لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی
  • لرزش به دلیل خرابی کمک‌های لباسشویی
  • خرابی فنرهای نگهدارنده دیگ لباسشویی
  • تکان خوردن لباسشویی به علت خرابی قطعات دیگ و آبکش
  • لباسشویی از بُن خرابه و میلرزه
 • تعمیر لرزش ماشین لباسشویی
 • بیشتر اوقات لرزش لباسشویی هنگام خشک کن اتفاق می‌افتد. یعنی زمانی که لباسشویی روی دور تند آبکشی و خشک کن است، ماشین لباسشویی چنان می‌لرزد که شروع به حرکت کردن میکند و از جای خود خارج می‌شود و به جا حرکت میکند!

  اما چه دلایلی باعث میشود  که لباسشویی شما بهکت بیوفتد لرزش و حرکت بیفتد؟!

  به طور کلی دلایل لرزش و تکان خوردن لباسشویی دو دسته است. یک دسته به نوع استفاده‌ی شما یعنی میزان  لباسی که داخل آن میریزید میگردد. دسته‌ی دوم دیگر مشکلات فنی است که به مرور زمان یا در اثر استفاده‌ی نادرست شما ایجاد می‌شود. ابتدا عوامل بیرونی را بررسی می‌کنیم.

   پیجهای نگهدارنده دیگ لباسشویی که برای جا به جایی هستند که زمان جا به جایی آسیبی به بدنه نزند بعد از جابجایی و در زمان نصب دستگاه حتما این پیچ‌ها را باز کنید. درپوش‌های پلاستیکی که داخل بسته بندی همراه دستگاه است را جای پیچ قرار دهید. باز نکردن پیچ‌های باعث شکستکی درام میشود ولرزش و حرکت کردن لباسشویی می‌شود.

  لرزش لباسشویی به دلیل تراز نبودن پایه ها

  ساده‌ترین دلیل لرزش و تکان خوردن بی دلیل ماشین لباسشویی می‌تواند تراز نبودن یا محکم سرجای خود نباشد. چه زمانی؟ وقتی لباسشویی را جابجا کرده باشید یا به مرور زمان قسمت پلاستیکی پایه‌ها خورده شده و به آهن رسیده باشدشروع به لرزش و سروصذا میشود .

  تراز کردن لباسشویی کار  بسیارآسانی است. کافیست به توضیحات مجموعه پارس کارا دقت کنید.

  پایه‌های لباسشویی به صورت پیچی هستند که می‌توانید با باز و بسته کردن آن‌ها لباسشویی را روی سطح  زمین محکم یا تراز کنید تا دیگر لقی نداشته باشد.

  کاری به پایه‌‌های عقبی ندارید آنها باید تا آخرین رزوه پیچ بسته باشند و تنظیم روی پایه‌های جلویی انجام می‌گیرد.

  یک مهره‌ی فلزی یا پلاستیکی روی پایه است که باید به سمت بالا سفت شودتا پایه سرجای خود فیکس شود و به مورور زمان باز نشود . اگر این مهره سفت نشود، با عقب و جلو شدن لباسشویی پایه‌ها می‌چرخند و دستگاه از حالت محکم بودن یا تراز خارج می‌شود.

  پایه جلویی لباسشویی را از سمتی که لباسشویی لقی دارد آنقدر باز کنید تا روی سطح سفت شود و دیگر لباسشویی تکان نخورد. مهره را به سمت بالا ببندید تا پایه باز نشود.

  اگر برای تراز کردن لباسشویی نیاز به توضیحات بیشتری دارید حتما مقاله‌ی متنی مربوط به آن را مطالعه نمایید . تا بتوانید علت لرزش لباسشویی خود را با یک عمل ساده حل کنید.

  لباسشویی را بیشتر از ظرفیت پر نکنید!

  یکی دیگر از دلایل لرزش ماشین لباسشویی که خودتان باعث آن شده‌اید، پر کردن بیش از حد لباس داخل دیگ دستگاه است.

  حواستان باشد لباسشویی شما چند کیلویی است و کمی کمتر از ظرفیت نوشته شده روی دستگاه یا کارتون آن، لباس خشک وارد دیگ کنید البته حجم لباسشویی شما نشانگر لباس خشک است نه لباس خیس.

  البته اگر حجم لباس‌ها خیلی کم باشد، دیگ در حالت تعادل قرار نمی‌گیرد و ممکن است در این حالت هم دستگاه به لرزش و سرو صدا داشته باشد .

  بهترین حالت وقتی هست که بعد از پر کردن دستگاه، یک وجب یا ۱/۳ بالای آبکش خالی باشد یا بهتر است با دست اندازه گیری کنید.

  شستن اقلام بزرگ و یک تکه‌ای مثل: پتو، ملحفه و حوله اگر اصولی انجام نگیرد، باعث برهم زدن تعادل دیگ و لرزش و حرکت لباسشویی می‌شود.

   

  متعادل کردن لباس‌های داخل لباسشویی در زمان شستشو

  بار متعادل  کردن لباس در لباسشویی یعنی چه؟ یعنی لباس‌ها در یک سمت جمع نشوند و به طور یکنواخت داخل دیگ قرار بگیرند.

  وقتی فقط یک حوله‌ی بزرگ داخل دیگ قرار میدهید، بعد از آبگیری دستگاه و خیس شدن حوله، وزن حوله سنگین شده و یک طرف دیگ قرار میگیرد و طرف دیگر خال میماند، این حالت باعث بهم خوردن تعادل دیگ لباسشویی شده ، لرزش زیاد و حرکت لباسشویی می‌شود.

  هر چند که شستن پتو، حوله و پرده‌های سنگین در لباسشویی‌های درب از جلو توصیه نمی‌شود، اما اگر در شرایطی خواستید این موارد را با لباسشویی بشویید، حتما به ظرفیت لباسشویی توجه کنید و نکته مهم اینجاس که میتوانید خشکن دستگاه را خاموش نموده و فقط کار شستشو را انجام دهد.

  البته پارس کارا به شما روش شستن پرده در لباسشویی را به طور کامل و تخصصی آموزش داده است.

  اگر موارد بالا را چک کردید و باز هم  با تکان و لرزش شدید ماشین لباسشویی بودید، وقت آن رسیده که با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید.مشاورین پارس کارا  با تخصص و حرفه ای به صورت رایگان در خدمت شما همشهریان عزیز هستند.

  رعایت نکردن نکات گفته شده و تراز نبودن دستگاه اگر نادیده گرفته شود، به مرور زمان به قطعات داخلی لباسشویی آسیب می‌رساند و با هزینه‌ی بیشتر باید یک قطعه‌ی جدید جایگزین کنید.

  اما عوامل فنی لرزش لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو، کنوود و … چیست؟

   

  لرزش به دلیل خرابی کمک‌های لباسشویی

  گذشته از عوامل بیرونی، اگر به سراغ ساختار داخلی لباسشویی برویم، اولین قطعه‌ای که میتواند باعث لرزش ماشین لباسشویی شود، خرابی همان قطعه‌ای است که باعث کاهش یا جلوگیری لرزش می‌شود؛ کمک‌ها.

  کمک‌های لباسشویی بعد از گذشت چند سال به مرور فرسوده و خراب می‌شود. قابل تعمیر هم نیستند و باید تعویض شوند.

  در واقع داخل کمک‌ها، یک نمد وجود دارد که به مرور خورده شده و باعث روان شدن حرکت کمک و همینطور؛ عدم توانایی مهار لرزش دیگ لباسشویی می‌شود.

  این قطعه‌ها زیر دستگاه قرار دارند که برای باز کردن و تعویض، نیازه تا تخصص لازم برای تعمیر ماشین لباسشویی داشته باشید. چرا که نیاز به باز کردن پنل بالایی و عقبی دستگاه است.

  اگر کمک‌ها آسیب دیده باشند، لرزش همراه با صدای زیاد ماشین لباسشویی خواهد بود.

  شستشوی لباس‌های زیاد، سنگین و بیشتر از ظرفیت دیگ، فشار آوردن به دستگاه، عمر کمک‌ها را کوتاه‌تر کرده و زودتر خراب می‌شوند.

  تعویض نکردن به موقعِ کمک لباسشویی به قطعات دیگر آسیب جدی وارد میکند. پس حتماً این موضوع را جدی بگیرید و قبل از هر کاری با متخصص لباسشویی مشورت کنید.

  تماس با پارس کارا

   

  خرابی فنرهای نگهدارنده دیگ لباسشویی

  دومین قطعه که لرزش ماشین لباسشویی را مهار میکند، فنرهای نگهدارنده دیگ  لباسشویی هستند که از یک سمت به دیگ و از سمت دیگر به کابین متصل شده‌ است  و جلوی  لرزش‌ها را میگیرند.

  این فنرها دیگ را به صورت معلق و ثابت داخل کابین نگه داشته اند. به مرور ممکن است در اثر عوامل بیرونی، یا فرسودگی در اثر زمان، کش آمده یا از جای خودشان خارج و باعث لرزش لباسشویی شوند.

  پس باید پنل بالایی دستگاه توسط متخصص باز و فنرها بررسی شوند. در صورت نیاز به تعویض، تمامی فنرها باید تعویض شود.

  لباسشویی از بُن خرابه و میلرزه یا صدای زیاد میدهد

  یک سری از لباسشویی‌ها تند که باید با لرزش آن کنار بیایید! چون درست شدنی نیستند! چرا؟! چون مشکل لرزش لباسشویی از کارخانه بوده، از متریالی که برای ساخت دستگاه استفاده شده است.

  یعنی کلاً مشکل از طراحی و تولید اولیه است. مثل لباسشویی‌های غیر اصل ال جی یا لباسشویی ال جی هشت کیلوگرمی.

  اما چاره چیست؟ اینکه شما به نحوی با توجه به محل قرارگیری لباسشویی، لرزش را مهار کنید. مثلا اگر داخل کابینت قرار گرفته با پد و پارچه دستگاه را در محل فیکس کنید یا از پدهای لرزش گیر استفاده کنید.

  تعمیر لباسشویی بوش


   

  تعمیر ظرفشویی ال جی


  تعمیر ظرفشویی بوش


  تعمیر ظرفشویی سامسونگ


  تعمیر ظرفشویی کنوود


  تعمیر ظرفشویی ویرپول


  تعمیر ظرفشویی بکو


  تعمیر لباسشویی سامسونگ


  تعمیر لباسشویی دوو


  تعمیر لباسشویی ویرپول


  تعمیر لباسشویی بکو


  درباره ما


  تعمیر ماشین لباسشویی

  مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی پیش آید
  • به محض حرکت دادن ولوم به‌طرف بیرون، لامپ خبر روشن‌شده اما ماشین آبگیری نمی‌کند
  • لباسشویی عمل آبگیری را به اتمام رسانده، اما عملیات بعدی انجام نمی‌شود
  • درحالی‌که ماشین خاموش است، با بازشدن شیر آب، ماشین شروع به آبگیری می‌کند
  • لباسشویی مرتباً در حال آبگیری است و عمل آبگیری قطع نمی‌شود
  • علت نشت آب از ماشین لباسشویی در حین کار
  • Heater لباسشویی آب را گرم نمی‌کند
  • لباسشویی آبگیری کرده اما موتور شستشو کار نمی‌کند
  • لباسشویی عمل شستشو را انجام می‌دهد اما آب کثیف تخلیه نمی‌شود
  • دور تند ماشین عمل نمی‌کند و درنتیجه آب لباس‌ها گرفته نمی‌شود
  • علت حرکت زیاد ماشین لباسشویی به هنگام شستشوی لباس
  • علت صدای زیاد ماشین لباسشویی به هنگام کار
  • علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی
  •  علت نشت آب از لباسشویی

  • علت نشت آب از ماشین لباسشویی هرچه باشد، این اتفاق مطلوب هیچ خانم خانه داری نیست. اگر آب از کف ماشین لباسشویی نشت کند علاوه بر خطراتی که می تواند داشته باشد، آشپزخانه را نیز کاملا کثیف و می کند. در ضمن نشت آب از ماشین لباسشویی نشان دهنده این مساله است که ماشین لباسشویی دارای ایراد یا ایراداتی است که اگر برای رفع آنها به موقع اقدام نکنید ممکن است منجر به اعمال خساراتی سنگین تر و هزینه بالاتر شود.با این حساب هنگامی که از ماشین لباسشویی آب نشت می کند نباید به هیچ وجه آن را سرسری بگیریم و باید هرچه زودتر برای رفع این مشکل اقدام کنید.
  • با دانستن دقیق این دلایل می توانیم از این اتفاق تا حد زیادی جلوگیری کنیم. در ادامه دلایل احتمالی نشب آب از ماشین لباسشویی را در یک لیست کامل معرفی می کنیم.
   • نشتی، گرفتگی و یا پوسیدگی شیلنگ ماشین لباسشویی
   • خرابی پمپ تخلیه و نحوه اشتباه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی
   • ایراد در دریچه ورودی آب به ماشین لباسشویی
   • پوسیدگی یا هرگونه ایراد در لاستیک دور درب
   • آبگیری مداوم و بیش از حد ماشین لباسشویی یا عدم آبگیری آن به دلیل ایراد در تجهیزات آبریزی
   • بررسی کاسه نمد، بلبرینگ و دیگ
   • مشکل نشت آب به دلیل خرابی جاپودری لباسشویی
   • خرابی سوئیچ ماشین لباسشویی

   رفع مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی

  • شیلنگ‌ها

   هنگام بررسی نشتی ماشین لباسشویی اولین مساله ای که باید به آن شک کنید شلنگ ها هستند. اگر شلنگ ها در محل اتصال دچار هرگونه مشکلی شده باشند این مساله موجب نشتی آب خواهد شد. شلنگ های مختلفی داخل ماشین لقرار دارند که معمول ترین آن شلنگ تخلیه و ورودی آب است. علاوه بر محل اتصال شلنگ ها باید بدنه آنها نیز بررسی شود تا هیچگونه سوراخ یا بریدگی نداشته باشند. همچنین ماشین های لباسشویی دارای شلنگ های داخلی می باشند که وظیفه آنها اتصال شیر برقی به مخزن جاپودری است. اگر این شلنگ معیوب باشد هنگام آبگیری آب لباسشویی شاهد نشتی خواهیم بود.

   مقاله مرتبط: پاره شدن لباس در لباسشویی

   خرابی پمپ لباسشویی

   یکی از رایج ترین دلایل از کار افتادن ماشین لباسشویی خرابی پمپ آن است. پمپ ماشین لباسویی می تواند دایرکت درایو یا تسمه ای باشد. اگر این نشتی آب در طول چرخه شستشو اتفاق بیافتند تا حدی نشان دهنده این است که علت این ایراد خرابی پمپ تخلیه و نیامدن آب به داخل مخزن لباسشویی است.

   در این مواقع پمپ زیرین ماشین لباسشویی باید حتما بررسی شود. اگر قسمت جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید به راحتی می توانید خراب بودن پمپ تخلیه و شلنگ های متصل به آن را بررسی کنید.

   دریچه ورودی آب

   علت نشت آب می تواند ایراد در دریچه ورودی باشد. وظیفه این دریچه کنترل ورود آب سرد و گرم به داخل ماشین لباسشویی است. اگر محل اتصال یا دریچه شلنگ دچار بریدگی باشد آب از همان نقطه نشتی خواهد داشت و به کف ماشین لباسشویی سرازیر می شود.

   مقاله مرتبط: ماشین لباسشویی “تسمه ای” بهتر است یا “گیربکسی”؟

   بررسی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   لاستیک دور درب در اثر استفاده زیاد فرسوده شده و بریدگی هایی در آن ایجاد می شود. در اثر این بریدگی ها آب در سیکل شستشو به بیرون از ماشین لباسشویی نفوذ می کند و قطره قطره به کف دستگاه سرازیر می شود. در این مواقع خوشبختانه مشکل جدی نیست و مشکلی برای قطعات الکترونیکی دستگاه ایجاد نمی شود و می توانید با تعویض لاستیک دور درب به راحتی مشکل را حل کنید.

   لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   یکی از قطعات مهم لباسشویی که علی رغم ظاهری ساده کاربردهای مهمی از جمله پوشاندن و پرکردن فضای خالی بین بدنه و دیگ ماشین لباسشویی دارد لاستیک دور درب ماشین لباسشویی است، تا به حال علت وجود این قطعه در درب ماشین لباسشویی برایتان سؤال برانگیز نبوده است؟ در این مقاله تعمیر لاستیک دور درب لباسشویی نکات جالبی در رابطه با لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می‌آموزیم.

   قرار گرفتن لاستیک پلاستیکی در فضای خالی بین بدنه و دیگ مانند یک مرز عمل می‌کند که از نشتی آب ماشین لباسشویی در حال شست و شو، تکان‌های شدید ماشین لباسشویی، صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند.

   لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سه نوع مختلف دارد:

   • لاستیک دور درب ساده ماشین لباسشویی

   در این نوع لاستیک که دارای شکل و طراحی ساده است شیاری وجود ندارد و به دلیل سادگی آن تعمیر کردن و تعویض کردنش از سایر مدل‌ها راحت‌تر است.

   •  لاستیک تک سوراخ دور درب ماشین لباسشویی

   روی این نوع لاستیک یک سوراخ تعبیه شده است و این سوراخ به قسمتی که جاپودری در آن قرار دارد وصل است و در حین کار کردن ماشین لباسشویی و شست و شو از این سوراخ به داخل لباسهای ماشین لباسشویی آب پاچیده می‌شود.

   •  لاستیک چراغ دار دور درب ماشین لباسشویی

   سومین نوع لاستیک ماشین لباسشویی که از جدیدترین و گران‌ترین انواع لاستیک دور درب است و اندازه‌اش از سایر لاستیک‌های دور درب بزرگتر است، دو شیار وجود دارد، یک شیار برای سیستم گردش آب بر بروی آن قرار دارد و در سوراخ دوم لامپ قرار گرفته است، برای وصل کردن این لاستیک از یک تعمیرکار که مهارت و تجربه کافی دارد استفاده کنید.

   لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   وجود نقص یا ایراد در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی موجب اختلال در فرآیند شست و شوی لباس‌ها می‌شود که چند مورد از این نقص هارا با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

   علت سیاه شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   معمولاً رطوبت موجب سیاهی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می‌شود، اگر درب ماشین لباسشویی را بعد از شست وشوی لباس‌ها 2 ساعت باز بگذاریم و لاستیک دور درب را پس از شست و شو با دستمال تمیز، خشک کنیم از سیاه شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کنیم.

   گیر کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به آبکش

   اگر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را جرمگیری نکنیم با آبکش داخل دیگ برخورد میکند و باعث ایجاد صدا می‌شود.

   پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   هنگام تمیز کردن لاستیک دور درب مراقب باشید تا لاستیک پاره نشود در صورت پارگی لاستیک، آب ماشین لباسشویی در حال شست و شو نشت می‌کند در نتیجه در صورت پارگی باید حتماً آنرا تعویض کنید.

   علت کپک زدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   رطوبت این قسمت علاوه بر سیاه شدن این قطعه باعث جمع شدن کپک و باکتری در این ناحیه از درب ماشین لباسشویی می‌شود، باکتری‌ها موجب ایجاد حساسیت و تشدید حساسیت در افراد حساس می‌شود.

   نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

   برای از بین بردن این باکتری‌ها و رفع بوی بد دستگاه به کمک مقاله راهنمای شستن ماشین لباسشویی، به نظافت و شستن دستگاه ماهی یکبار اقدام کنید.

   با استفاده از جوش شیرین و سرکه و آب داغ به همراه یک اسکاج یا مسواک استفاده شده دور درب را پاک کنید و پس از شست و شو حتماً لاستیک دور درب را به وسیلهٔ یک پارچه تمیز، خشک کنید برای رفع این مشکل از مواد شیمیایی و پاک کننده استفاده کنید.

   شستن و نظافت لاستیک دور درب ماشین لباسشویی علاوه بر افزایش کارکرد موجب افزایش عمر ماشین لباسشویی شده و از سایر بیماری‌ها و حساسیت‌ها در افراد جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس باما

برای درخواست تعمیر اطلاعات خود را پر کنید